India peamassaaž on üks osa iidsest ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama. Peamassaaž kuulub Indias igapäevase elurutiini juurde, sest stimuleerib keha enda loomulikku tervendamisvõimet ning keha ja hinge harmooniat. Champi on teraapia - raviprotseduur, kus energiakanaleid käsitledes masseeritakse läbi pea, kael, näo ja õlgade piirkond. Massaaži tehakse istuvas asendis, kasutades naturaalseid ürdisegusid ja õlisid.Massaaži tulemusena paraneb pea verevarustus, kiireneb juuste kasv, väheneb juuste väljalangemine ja hallinemine. Massaaž mõjub hästi unetuse, stressi, pingepeavalude, silmade ja kõrvade probleemide puhul, samuti eksamiperioodil, sest tänu pea verevarustuse paranemisele mõtlemine ja tähelepanuvõime kiirenevad ja eksameid on lihtsam sooritada. Lisaks peanaha ja juuste toitumise parandamisele annab India peamassaaž ka kaela ja õlade pingepunktide vabastamise ja sügava lõdvestuse. Soovituslik on üks kord massaaži proovida ja sobivuse korral nautida 5-10 korra kuuri (1-2 korda nädalas).

 

 

Peamassaaži vastunäidustused:

  • vererõhuprobleemid; epilepsia; vähk; ateroskleroos; põletikud
  • Vähemalt 5 tundi enne massaaži ei tohi tarbida alkoholi 

 

Mida võiks teada?

Soovituslik on juua enne ja pärast massaaži rohkelt vett ja ürditeed, et pea ei hakkaks valutama ja mürgid kiiresti kehast väljuksid.

Arvestada tuleks ka sellega, et juuksed saavad üsna õliseks ja hea tulemuse saavutamiseks on neid soovitav pesta ca 2 tunni pärast või järgmisel päeval.

Kindlasti ei tohiks peale massaazi saada vihma ega tuult, sestap võta massaaži tulles kaasa soe sall ja müts ning võimalusel ka kilemüts, et peakate ei määrduks.