Tai massaaž on Tais sajandeid praktiseeritud traditsiooniline tervendamismeetod. Seda ayrveda meditsiinil ja joogal põhinevat massaažikunsti liiki on meistrid katkematu aheleana edasi andnud sajandeid ja seda praktiseeritakse tänapäeval kogu Taimaal. Ka läänes muutub see massažiliik üha populaarsemaks ja on Eestiski üsna tuntud ja levinud.
Põhja-Tai traditsiooniline massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav tervet keha hõlmav massaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Paljudest lääne massaažiliikidest erineb Tai massaaž selle poolest, et seal ei kasutata õlisid ja massaaži tehakse põrandal matil läbi riiete. Täiuslik Tai massaaž kujutab endast punktmassaaži, energiameridiaanide töö ja joogasarnaste venituste kombinatsiooni. Meditatiivsete vajutustehnikatega töödeldakse läbi kogu keha, keskendudes energialiinide venitamisele ja energiapunktide mõjutamisele. Tehakse mitmesuguseid jooga-positsioonide laadseid venitusvõtteid, kasutades jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Vajutamisel kasutab massöör ära ka oma keha raskust. Lisaks labakäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Massaaži tulemusena kogeb klient lihaste pehmenemist, liigeste liikuvuse suurenemist ja rahutunnet. Tihti nimetatakse seda massaaži ka „laisa inimese joogaks".
Massaži tulles pane selga või võta kaasa avarad, mugavad riided ja jälgi, et viimasest tugevast toidukorrast oleks möödas vähemalt 2 tundi. Katsu kohal olla õigeaegselt, sest hilinedes lüheneb Sinu massaaži aeg. Selleks, et massaaži mõju kehale saavutaks efekti, on soovitav läbi teha vähemalt viis seanssi.
Tai massaaži vastunäidustused
- kroonilised nahahaigused;
- liigeste ja kõõluste põletikud;
- põletikulised seisundid organismis;
- südame-veresoonkonna haigused, kõrge vererõhk;
- traumad - luumurrud, lihasetraumad, nihestused;
- hiljutised operatsioonid;
- kunstliigesed;
- osteoporoos;
- vähk;
- palavikuga kulgevad haigused;
- uimastite- või narkojoove;
- veenilaiendid, tromboosioht.
Tõsisemate terviseprobleemide korral on soovitav enne massaažile tulekut konsulteerida arstiga ja meeles pidada, et Tai massaaž ei asenda arstiabi.
Tõsi on see, et probleemi ennetamine on palju lihtsam kui selle lahendamine. Tai massaaž on üks parimatest viisidest terviseprobleemide ennetamiseks ja profülaktikaks. Keha tervise säilitamiseks, stressi ja toksiinide kogumise ärahoidmiseks kingi oma kehale rõõmu massaažist, mis toob Sulle nii vaimse kui füüsilise tasakaalu.