Vabastav hingamine ehk teadlik hingamine

Võimas vahend iseenda ja maailma sügavamaks tundmaõppimiseks. Teadlik hingamine on aastatuhandeid vana praktika, mida on kasutatud erinevates kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil.

lootoseois-140205Selle meetodi arendas välja ameeriklane Leonard Orr. Tema tuli välja ideega, et teadlikult hingamisviisi muutes võime saavutada kontakti oma sügavama olemusega.
Vabastava hingamise eesmärk on lõdvestunud ja rütmilise hingamisega äratada meie eluenergia ning leida iseendas jõudu pingetest vabanemiseks ja tervenemiseks. Regulaarselt hingamist praktiseerides on võimalik vabastada endas väga sügavaid mälestusi seoses oma sünniga ja kogu eelneva eluga. Minevikus tehtud negatiivsed otsused mõjutavad meie praegust elu ja takistavad meil elamast täisväärtuslikku ja harmoonilist elu. Kui suudame neist vabaneda ja valida nende asemele elujaatavad ja meid toetavad otsused, algab tervenemine.

Kuidas vabastav hingamine toimub?

Hingaja lamab selili ning hingab rütmiliselt ja seotult. See tähendab, et sissehingamise ja väljahingamise vahel ei ole pausi. Väljahingamine toimub täiesti lõdvestunult ja pingutuseta. See ongi põhiline erinevus võrreldes meie tavalise hingamisviisiga.Viies kehasse rohkem hapnikku aktiveerib ärkav eluenergia kehapinged, nii et neist saab läbi hingata ja vabaneda. Hingamisprotsessi alguses on hingamine aktiivsem ja sügavam, tõuseb siis haripunkti ning seejärel hakkab tasapisi vaibuma, kuni hingaja tunneb end lõõgastunu ja vabana. Seda nimetatake energiatsükli läbimiseks, milleks kulub tavaliselt 45 min.- 1 tund.Oluline on tsükkel lõpuni viia. Hingamise eel ja järel on oluline varuda aega vestluseks ja tagasisideks, seetõttu kestab täispikk hingamisseanss 2 tundi. Inimesele, kes ei soovi oma probleemi ja kogemust jagada on sobilik nn vabastava hingamise lühiseanss kestusega 1,5 h

Vabastav hingamine ei sobi kui tarvitad hetkel psühhoosiravimeid või oled hiljuti lõpetanud hormoonravi.

Huvitav teada:

 • Hingamine eemaldab organismist tõhusalt jääkained ja pinged, tuues meie ellu selgust ja meelerahu. Hingamine mõjutab meie enesetunnet nii hingeliselt kui ka füüsiliselt.
 • Enamik inimesi kasutab oma kopsumahust ainult 35 %, ent üle 80% organismi emotsionaalsest ja füüsilisest ebapuhtusest on võimalik kõrvaldada kopsude kaudu.

Vabastav hingamine sobib ka rasedatele võimaliku rasedusstressi leevendamiseks ning sünnitusjärgse stressi ärahoidmiseks. Mida vähem saab kasvav beebi tunda pingeid ja rahutust, seda rõõmsam ja väärikam inimene temast kasvab. Eriti oluline on kasutada õiget hingamistehnikat sünnitusel. Sageli on just vabastav hingamine olnud suureks abimeheks keha- ja mõtte blokkide maandamisel rasestumisele kaasaaitamiseks.

allikas www.elitekliinik.ee

Igaüks, kes soovib, on võimeline oma elu muutma. Teadlik hingamine on üks võimalus suurendada oma heaolu, energiat, elurõõmu ja armastust!

Hingamine grupis

Hingeruumis on võimalik hingata ka väikeses grupis ( 3-5 inimest). Samuti tulen soovi korral juhendama hingamisgruppe Võru- ja Põlvamaal.

Grupiseansi hind on kokkuleppeline ja sõltub osavõtjate arvust ja asukohast.

Eesti keeles ilmunud raamatud

 • Lena-Kristina Tuulse "Elurõõm"
 • Gunnel Minett "Hinga välja"
 • S.Paavle, M.Tomberg, S.Sööt „Vabastava hingamise olemus"

 

Vabastava hingamise hüved

 • igapäevase stressi vähenemine,
 • vabanemine allasurutud emotsioonidest,
 • piiravate mõttemustrite lahustumine,
 • meelerahu kogemine,
 • hingamiskvaliteedi paranemine,
 • vereringe parandamine ja immuunsüsteemi tugevdamine,
 • oma keha, tunnete ja mõtete parem juhtimisoskus.

Minust

Oma esimese vabastava hingamise kogemuse sain aastal 2003 Lena-Kristiina Tuulse hingamiskursusel. Sestpeale olen ise hingamist praktiseerinud ja vahelduva intensiivsusega teinud tööd nii individuaalklientidega kui ka hingamisrühmadega. Aastal 2008 lõpetasin 3-aastase Algallika hingamisterapeutide koolituse Binnie Dansby juhendamisel. Oma oluliseks õpetajaks pean samuti Dan Brule'd.